Kategorie
Newsletter
Reprodukcje malarstwa światowego. Reprodukcje znanych artystów. Reprodukcje wykonywane są techniką wydruku na...
Reprodukcje malarstwa światowego. Reprodukcje znanych artystów. Reprodukcje wykonywane są techniką wydruku na bawełnianym matowym płótnie, które doskonale odwzorowuje kolory i szczegóły obrazu.
WięcejAdolph Menzel
Reprodukcje obrazów Aleksandra Gierymskiego
Reprodukcje Alfonsa Muchy
Piękne reprodukcje na płótnie Alfreda Sisleya.
Alfred Wierusz-Kowalski studiował w latach 1868-71 w warszawskiej Klasie Rysunkowej u Rafała Hadziewicza i Wojciecha Gersona, następnie krótko w Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie a latach 1872-73 w Monachium, gdzie osiadł na stałe. Początkowo uczył się w pracowni Alexandra Wagnera, potem przeniósł się do atelier Józefa Brandta. Trzymał się polskiej kolonii, uczestniczył w jej poczynaniach, stale obsyłał wystawy krajowe. Znajdował klientelę wśród ziemiaństwa i plutokracji. Podejmował tematykę kresową ze szczególnie ulubionymi przez Niemców scenami z polowań i napadów wilków, obrazami ilustrującymi życie polskiej prowincji, jarmarki i sceny batalistyczne. Najciekawiej w wielkim dorobku Alfreda Wierusza-Kowalskiego rysują się kompozycje najwcześniejsze, powstałe pod wpływem malarskich doświadczeń Maksymiliana Gierymskiego i Józefa Brandta.
Amedeo Clemente Modigliani (ur. 12 lipca 1884 w Livorno we Włoszech, zm. 24 stycznia 1920 w Paryżu) – włoski malarz, rysownik i rzeźbiarz pochodzenia żydowskiego.
Reprodukcje dzieł Anthony Van Dyck
Urodził się w rodzinie malarza miniaturzysty, później studiował w pracowni Davida. W 1793 wyjechał do Włoch i w 1796 poznał Napoleona Bonaparte. Wstąpił do armii francuskiej i został jej oficjalnym malarzem. Obrazy z tego okresu uważane są za najlepsze prace malarza, m.in. Bonaparte na moście pod Arcole, Napoleon odwiedza zadżumionych w Jaffie, Napoleon na polu bitwy pod Pruską Iławą i Bitwa pod Abukirem. Prace te odznaczają się dramatyczną kompozycją, realistyczną formą i bogatą kolorystyką świadczącą o inspiracji pracami Rubensa.
Obrazy, reprodukcje na płótnie Arcimboldo Giuseppe
Reprodukcje na płótnie
Reprodukcje na płótnie Sandro Botticelli. Narodziny Wenus i wiele innych
Słynne reprodukcje Williama Bouguereau
Reprodukcje Caravaggio
Caspar David Friedrich (ur. 5 września 1774 w Greifswaldzie, zm. 7 maja 1840 w Dreźnie) – niemiecki malarz, uznawany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa romantycznego.
Słynne reprodukcje obrazów Claude Monet.
Oscar Claude Monet – francuski malarz, jeden z twórców i czołowych przedstawicieli impresjonizmu.
Reprodukcje obrazów E. Manet
Reprodukcje na płótnie El Greco
Jean-Honoré Fragonard - reprodukcje obrazów
Kopie obrazów artysty
Gainsborough, wraz z Richardem Wilsonem, był jednym z inicjatorów osiemnastowiecznej brytyjskiej szkoły pejzażystów, choć jednocześnie, jak Joshua Reynolds, był dominującym portrecistą brytyjskim drugiej połowy XVIII wieku. Tworzył bardziej z własnych obserwacji natury niż według założeń formalnych zasad akademickich. Poetycka wrażliwość jego obrazów skłoniła Constable'a do wypowiedzenia się: Patrząc na nie, ostrzegamy łzy w naszych oczach i nie wiemy, skąd się wzięły.
Reprodukcje Gustava Klimt drukowane na płótnie.
Gustave Courbet zajmował się głównie malarstwem rodzajowym, portretowym, pejzażowym oraz martwą naturą. Pierwsze jego kompozycje (np. Lot i jego córki), wykonywane były pod wpływem dzieł literackich, zdradzając wyraźnie wpływ romantyzmu. W 1844 r. wystawił na Salonie swoją pierwszą pracę - Autoportret z psem (1842 r.), która należy do serii dzieł ukazujących malarza w różnych etapach życia; Autoportret z lat 1850-53, Człowiek z fajką (1849), Człowiek w skórzanym pasie (1845-46). Rok później jury Międzynarodowej Wystawy w Paryżu odmówiła Courbert’owi wystawienia dwóch prac: Pogrzebu w Ornans i Atelier. Malarz postanowił zorganizować indywidualną wystawę pod szyldem Le Réalisme, na której zaprezentował 34 płótna
Reprodukcje obrazów Hansa Holbein
Reprodukcje obrazów Hieronima Bosch'a
Reprodukcje na płótnie polskiego malarza Jacka Malczewskiego. Jeden z głównych przedstawicieli Młodej Polski. Studiował w Krakowie w Szkole Sztuk Pięknych (m.in. u Jana Matejki).
Jacques Louis David. Reprodukcje drukowane.
Reprodukcje słynnych dzieł Jana Matejki drukowane na płótnie.
Reprodukcje
Jan Vermeer van Delft, właściwie Johannes Vermeer (ur. przed 31 października 1632 w Delft, zm. przed 15 grudnia 1675 tamże) – malarz holenderski. Malował przede wszystkim sceny rodzajowe, wykorzystując mistrzowsko grę świateł. Na początku swojej kariery stworzył także dwa płótna historyczne. W dorobku malarza dominują przedstawienia kobiet we wnętrzach mieszkalnych, zajętych m.in. muzyką, lekturą listu czy rozmową. W wielu obrazach badacze doszukują się ukrytych alegorii lub symbolicznych przesłań.
Reprodukcje słynnego malarza na płótnie
Joan Miró i Ferrà (ur. 20 kwietnia 1893 w Barcelonie, zm. 25 grudnia 1983 w Palma de Mallorca) – kataloński malarz, rzeźbiarz i ceramik. Jego dzieła interpretuje się jako przynależące do surrealizmu, jako wyraz powrotu do dzieciństwa i jako „piaskownice dla podświadomości”. Na styl Miró składają się żywe kolory połączone z uproszczonymi formami, kojarzącymi się z rysunkami małego dziecka.
Kopie, reprodukcje obrazów Józefa Brandta
Piękne reprodukcje Juliusza Kossaka drukowane na płótnie.
Reprodukcje na płótnie
Reprodukcje Leonardo Da Vinci drukowane na płótnie.
Matisse Henri - francuski malarz uważany za najsłynniejszego fowistę. Uczeń Gustave'a Moreau, początkowo tworzył pod wpływem impresjonistów oraz sztuki japońskiej. W 1905 wystawił swoje prace w "Salonie Jesiennym". Wykształcił wkrótce własny styl. Sławę osiągnął już za swego życia. Matisse zapełniał swoje płótna plamami żywych, świetlistych, zwykle silnie kontrastowych barw, które częstokroć, w trosce o czytelność obrazu, obwodził delikatnym konturem.
Pablo Picasso (1881-1973) był hiszpańskim malarzem, rzeźbiarzem i grafikiem. Większość swego życia spędził we Francji gdzie, znajdując uznanie i sławę, poświecił się twórczemu i śmiałemu eksploatowaniu malarstwa figuratywnego. Razem z malarzem Georges Braque dał początek kubizmowi - stylowi, który stał sie jednym z ważniejszych kierunków modernistycznych pierwszej połowy XX wieku. Sam Picasso, zmieniający styl w poszukiwaniu nowych środków wyrazu i idei pozostał trudny do sklasyfikowania. Jest autorem takich głośnych dzieł jak Panny z Avignon, Guernica i Płacząca kobieta.
Reprodukcje dzieł Paula Gauguin
Obrazy Pietera Bruegel
Pieter de Hooch (albo Hoogh) (ur. 1629 w Rotterdamie, zm. 1684) – holenderski malarz. Jeden z głównych przedstawicieli nurtu rodzajowego w malarstwie holenderskim XVII wieku. Malował osoby zajęte codziennymi czynnościami, znajdujące się w mieszczańskich wnętrzach, na uliczkach i podwórkach.
Obrazy znanych artystów malarstwa
Reprodukcje Raphael'a na płótnie
Reprodukcje dzieł Rembrandta
René François Ghislain Magritte (ur. 21 listopada 1898 w Lessines, Hainaut, zm. 15 sierpnia 1967 w Brukseli), belgijski malarz, surrealista. Jego pierwsza indywidualna wystawa odbyła się w 1927 w Brukseli.
Reprodukcje obrazów Pierre Auguste Renoir
Reprodukcje malarstwa - kwiaty i martwa natura
Reprodukcje obrazów Rosso Fiorentino
Roy Lichtenstein, pop art
Kopie obrazów Rubensa
Reprodukcje obrazów Salvadora Dali
Stanisław Wyspiański - reprodukcje obrazów mistrza na płótnie
Reprodukcje obrazów Tamary Lempickiej
Reprodukcje T. Axentowicza
Reprodukcje na płótnie. Obrazy Tycjana.
Reprodukcje słynnego malarza Diego Velazquez'a
Reprodukcje Vincenta Van Gogh
Joseph Mallord William Turner (ur. 23 kwietnia 1775[1] w Londynie, zm. 19 grudnia 1851 w Londynie) – malarz angielski, znany przede wszystkim z romantycznych pejzaży. Uważany za prekursora impresjonizmu.Jego obrazy charakteryzują się pięknymi barwami; głównie żółcieniami. Malarz świetnie umiał uchwycić światło na swoich pracach. Ciekawostką jest fakt, że artysta w ogóle nie umiał malować postaci i nieszczególnie przywiązywał do tego faktu wagę.Jego najbardziej znane dzieła to Zachód słońca, Szybkość, para i deszcz, Upadek Kartaginy oraz Burza śnieżna na morzu.
Reprodukcje obrazów Wojciecha Kossaka
Camille Pissarro - reprodukcje obrazów
Obrazy Canaletto
Georges Braque, kopie obrazów na płótnie.
Hiroshige Andō zwany także Hiroshige Utagawa
jeden z najbardziej znanych japońskich malarzy, grafików i twórców ukiyo-e.
W dzieciństwie nosił imię Tokutarō. Był synem strażaka. W wieku dwunastu lat stracił rodziców.
Przydomek Hiroshige przyjął w 1811 r., gdy rozpoczął naukę w pracowni Toyohiro Utagawy. Z tego powodu mógł używać nazwy szkoły Utagawa zamiast własnego nazwiska.
Hiroshige wykonywał większość swoich prac w technice drzeworytu. Początkowo tworzył portrety, przedstawiające głównie aktorów i kobiety, ale w późniejszych latach stał się sławny dzięki pejzażom i obrazom natury. Wykonał tysiące kompozycji przedstawiających kwiaty i ptaki, ale także Edo, miasta i drogi. Do najsłynniejszych należą np. serie: Sto znanych miejsc w Edo (przyjmowane za wyjątkowe osiągnięcie szkoły ukiyo-e) i Pięćdziesiąt trzy przystanki Tokaido.
Hiroshige zmarł w czasie epidemmi cholery w Edo.
Jego twórczość stała się inspiracją dla Udo Kallera, Vincenta van Gogha, Jamesa McNeilla Whistlera, Paula Cézanne'a, Toulouse-Lautreca, Paula Gauguina i innych twórców impresjonizmu.
Ajwazowski Iwan
(ur. 29 lipca 1817, zm. 5 maja 1900) – rosyjski malarz-marynista ormiańskiego pochodzenia.
Bernardo Strozzi, zw. Il Prete Genovese lub Il Cappuccino (ur. w 1581 w Genui, zm. 2 sierpnia 1644 w Wenecji) – włoski malarz okresu baroku.Malarstwa uczył się u Pietra Sorriego ze Sieny. W latach 1598-1610 był w zakonie kapucynów w Genui. W następnych latach był czynnym misjonarzem. Pomiędzy 1614-1621 pracował jako inżynier portowy. Ok. 1630 wyjechał do Wenecji, gdzie uzyskał tytuł arystokratyczny.Malował portrety, sceny alegoryczne, rodzajowe (często muzyków) oraz obrazy religijne. Pozostawał pod wpływem manieryzmu florenckiego i mediolańskiego. Oddziałali na niego także Caravaggio i Peter Paul Rubens.
Henryk Hektor Siemiradzki (ur. 12 października?/24 października 1843 w Nowobiełgorodzie, zm. 23 sierpnia 1902 w Strzałkowie) – polski malarz, przedstawiciel akademizmu.
Józef Mehoffer. (ur. 19 marca 1869 w Ropczycach, zm. 8 lipca 1946 w Wadowicach) – polski malarz, witrażysta, grafik, jeden z najbardziej wyrazistych przedstawicieli Młodej Polski. Uprawiał grafikę artystyczną, akwafortę, akwatintę, autolitografię, malarstwo sztalugowe, portret kredkowy.
Inni Malarze, pojedyńcze dzieła
Tadeusz Makowski. Reprodukcje na płótnie malarza polskiego Tadeusza Makowskiego.
George Stubbs (ur. 25 sierpnia 1724 w Liverpoolu, zm. 10 lipca 1806 w Londynie) – brytyjski malarz, znany głównie jako autor przedstawień koni.
Urodzony w Liverpoolu, na północy Anglii, syn garbarza i handlarza skórami, Stubbs był samoukiem. W latach pięćdziesiątych XVIII wieku spędził 18 miesięcy na dokonywaniu sekcji koni i sporządzaniu rysunków do swojego monumentalnego dzieła "Anatomia konia". Około 1758 roku artysta przeniósł się do Londynu. Nie mogąc znaleźć odpowiedniego rytownika do wykonania rycin według własnych prac, sam podjął się tego zadania, wydając książkę w 1766 roku. Dzieło to, podziwiane za swą naukową rzetelność i piękno, przyniosło mu zamówienia na liczne portrety koni oraz ich właścicieli. Połączenie doskonałej znajomości anatomii z malarskim talentem w przedstawianiu urody i charakteru końskiego modela uczyniły Stubbs'a najsłynniejszym ze wszystkich malarzy koni.
Paul Cézanne ur. 19 stycznia 1839, zm. 22 października 1906) – francuski malarz postimpresjonistyczny, którego twórczość stanowi pomost pomiędzy impresjonizmem i kubizmem.
Julian Fałat (ur. 30 lipca 1853 w Tuligłowach, zm. 9 lipca 1929 w Bystrej) – polski malarz, jeden z najwybitniejszych polskich akwarelistów, przedstawiciel realizmu i impresjonistycznego pejzażu.
Reprodukcje płócien Alexandre Cabanel
Ivan Szyszkin - reprodukcje obrazów
Józef Marian Chełmoński herbu Prawdzic (ur. 7 listopada 1849 w Boczkach[1], zm. 6 kwietnia 1914 w Kuklówce Zarzecznej) – polski malarz, reprezentant realizmu. Malował sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej i ukraińskiej oraz sceny myśliwskie. W realistycznych, nastrojowych pejzażach z wielką wrażliwością odtwarzał koloryt przyrody. Rzadziej malował portrety. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone Czwórki i Trójki.
Ferdynand Ruszczyc.
Jeden z najwybitniejszych twórców okresu Młodej Polski reprezentujący symbolistyczny nurt sztuki modernizmu. Urodzony w 1870 roku w Bohdanowie koło Wilna, zmarł w 1936 roku tamże.
Carl Heinrich Bloch
Urodzony 23 V 1834 r.
Zmarł 22 II 1890 r.
Malarz duński
Władysław Ludwig Ślewiński (ur. 1 czerwca 1856 w Białyninie, gmina Nowa Sucha , powiat sochaczewski, zm. 24 marca 1918 w Paryżu[1]) – polski malarz, jeden z przedstawicieli Młodej Polski i secesj.
Reprodukcje na płótnie Zygmunta Ajdukiewicza
Reprodukcje na płótnie Marc Chagall.
Marc Chagall był nie tylko wybitnym francuskim malarzem, ale także i grafikiem, scenografem, ilustratorem oraz czołowym przedstawicielem kubizmu i internacjonalizmu w sztuce. W jego obrazach można także dostrzec elementy symbolizmu, ekspresjonizmu i zapowiedź surrealizmu.
W tworzonej przez siebie sztuce przedstawiał motywy judaistyczne, zwyczaje żydowskie, scenki z życia rosyjskiego ludu, a także tematykę związaną z miłością i radością życia. W jego obrazach dominowała żywa kolorystyka, nastrój fantastyczności, naruszona proporcja i często wykrzywione postaci.
Olga Boznańska – polska malarka okresu modernizmu działająca w Monachium i Paryżu, przedstawicielka szkoły monachijskiej; członkini Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka” i Société nationale des beaux-arts
Edward Hopper (ur. 22 lipca 1882 w Nyack w stanie Nowy Jork, zm. 15 maja 1967 w Nowym Jorku) – malarz, grafik i ilustrator, jeden z najważniejszych artystów XX-wiecznych w Stanach Zjednoczonych.
W naszym sklepie prezentujemy reprodukcje obrazów tego artysty. Proponujemy obrazy na płótnie oraz wydruki na papierze.
Reprodukcje obrazów Leona Wyczółkowskiego.
Reprodukcje na płótnie.